czwartek, 24 marca 2016

Dziewczyna z pociągu, Paula Hawkins

Zachęcona dziesiątkami entuzjastycznych opinii na blogach, pod wpływem impulsu, kupiłam tę książkę. Okazało się, że jest lektura, która świetnie się nadaje do ... podróży pociągiem.

Główną bohaterką powieści jest Rachel. Bezrobotna, nieszczęśliwa alkoholiczka, która żyje życiem obcych ludzi: pary, którą widzi codziennie przez okno kolejki podmiejskiej do Londynu. Pewnego dnia kobieta znika, a Rachel, mniej lub bardziej świadomie, wplątuje się w niebezpieczną grę.
Narratorkami są naprzemiennie, w różnych przestrzeniach czasowych, Rachel i Megan (ofiara morderstwa). Dzięki temu zabiegowi, jak na thriller przystało, stopniowo poznajemy kolejne fakty z życia obu kobiet, które pod koniec doprowadzą do rozwiązania zagadki.

Nie należy się spodziewać zbyt wiele. Mamy w końcu do czynienia z  literaturą bardzo popularną, thrillerem, który przede wszystkim ma dostarczać łatwiej i niezobowiązującej rozrywki. W tej kategorii Dziewczyna z pociągu radzi sobie dobrze. Książka wciąga do pewnego stopnia, choć sporo przed końcem można się domyślić, kto jest mordercą Megan. Po obiecującym początku końcówka rozczarowuje
Można.

Ocena: 3+/6


1 komentarz:

  1. Czytałam sporo świetnych opinii i kilka mniej pochlebnych. Niemniej jestem ciekawa czy by mi się spodobała.

    OdpowiedzUsuń