wtorek, 31 grudnia 2013

Pamiętne lato, Lesley Lokko

Tegoroczne Święta i Sylwestra spędzamy u mojego szwagra, który obecnie mieszka na Majorce. O samej wyspie napiszę kilka słów po powrocie (zdjęcia też będą :), a póki co recenzja ostatniej przeczytanej w tym roku książki.
Na wyjazd na tę, nawet pod koniec grudnia, słoneczną wyspę zabrałam m.in. powieść z okładką niewiele różniącą się od tła, na którym została sfotografowana :) w nadziei na ciekawą lekturę.

Pamiętne lato jest sagą rodzinną, w której roi się od tajemnic. Główni bohaterowie książki to dobrze sytuowana londyńska rodzina Keelerów, a zwłaszcza matka Diana i jej trzej synowie: Aaron, Rafe i Josh. Wszyscy są silnie ze sobą związani, jednak łączące ich emocje nie zawsze są pozytywne. Bracia rywalizują między sobą, przy czym najmłodszy Josh jest w tej walce zawsze sam przeciwko starszym braciom.
Pierwsze rozdziały książki pozwalają czytelnikowi poznać trzy młode kobiety: Julię, Niele i Mady, które w przyszłości zostaną żonami synów Diany. Ten dość oryginalny pomysł autorki pozwala skupić się na różnych historiach i odmiennych charakterach tych młodych kobiet, z których każda stara się rozgryźć rodzinną tajemnicę Keelerów. Najbardziej polubiłam Somalijkę Niele, której niezłomny charakter i wiara we własne siły pozwoliły na ucieczkę z zaaranżowanego przez rodzinę małżeństwa.
Powieść opisuje codzienne problemy członków rodziny i konsekwentnie, po części w dający się przewidzieć sposób, prowadzi do finału, czyli rozwiania tajemnicy z przeszłości.

Książkę czyta się szybko i równie szybko można o niej zapomnieć. Jest dobrym czytadłem zarówno na zimowe wieczory, jak i na plażę. Można po nią sięgnąć, ale niekoniecznie trzeba.

Ocena: -4/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz